✔️ Nabízíme dopravu ZDARMA při nákupu nad 800 Kč pro Zásilkovnu!
✔️ Osobní odběr nabízíme v prodejně Praha 7 nebo ve skladu v H. Počernicích.
✔️ Preferujte bezhotovostní formu platby - chrante sebe i doručovatele!

Létající lampion štěstí

lampion stesti

Létající lampion štěstí jsou oblíbenou dekorací na oslavy narozenin a zahradní párty zejména v letních měsících. Pro dosažení co nejlepšího výsledku při používání látajících lampiońů štěstí jsme pro Vás připravili detailní návod k použití a především bezpečeností pokyny a doporučení tak aby se Vaše oslava obešla bez sebemenších komplikací

Lampiony štěstí - návod k použití:

Vybalte lampion štěstí z ochranné folie. (Můžete na něj namalovat obrázek nebo napsat přání.)Opatrně rozložte lampion štěstí, chyťte ho za obroučku a krouživým pohybem naplňte vzduchem.Vyndejte z obalu přiložený hořák a pomocí drátků jej připevněte na drátěný kříž (provléknout stočený drátek a roztáhnout). Ujistěte se, zda je hořák dobře připevněn, aby nedošlo k případnému oddělení či spadnutí hořáku.PodpáleníDržte lampion štěstí za jeho vrchol a přidržujte obroučku u země. Čekejte, dokud se nenaplní horkým vzduchem a nezačne sám stoupat.Jedna osoba: Držte lampion štěstí spodní stranou vzhůru (papírová část volně visí k zemi) a zapalte připevněný hořák. Jakmile začne hořák hořet sám, opatrně otočte lampion, tak, že budete držet zároveň spodní část s hořákem i horní okraj lucerny, aby nedošlo k udušení ohně nebo propálení materiálu lucerny.Dvě osoby: Jedna drží roztažený lampion štěstí za její horní okraj a druhá zespodu podpaluje hořák.Jakmile ucítíte, že již dochází k samovolnému odletu, pusťte lampion štěstí a sledujte jeho odlet.

TIP pro vypouštění lampionů / luceren

Rychlost odletu záleží na teplotě vzduchu uvnitř lucerny. Necháte-li vzduch déle ohřívat, vyletí lucerna rychleji, naopak pokud lucernu pustíte hned, jak to je možné, lucerna pomalu příjemně odlétá.Pokud vypouštíte lucerny u ohně, můžete podpořit jejich stoupání tím, že je vypustíte nad ohněm, ten produkuje rychle stoupající teplý vzduch.

Bezpečnostní pokyny vypouštění lampionů štěstí

Použití a vypouštění lampionů štěstí je výhradně na vlastní zodpovědnost.Lampiony štěstí jsou určeny pouze a výhradně pro venkovní účely.Lampiony štěstí jsou určeny pouze pro dospělé osoby. Dochází zde k manipulaci s otevřeným ohněm. Hořák zapalujte vždy nad nehořlavým povrchem (např. beton, asfalt …)Nevypouštějte lampiony štěstí v blízkosti čerpacích stanic, hořlavin či výbušnin. Dále také v blízkosti lesa, suchých porostů či stožárů vysokého napětí.Nenechávejte v blízkosti vypouštění lampiónů děti bez dozoru. Svěřte pouštění lampionu štěstí dospělým osobám.Manipulaci s lampiony štěstí nesmí provádět osoby pod vlivem alkoholu, drog či jiných omamných látek.Pokud budete vypouštět více, jak větší množství lampionů štěstí (festivaly o stovkách a tisíci kusech) je nutné předem požádat o povolení příslušné orgány.Nebeskou poštu vypouštějte pouze za bezvětří. Nepoužívejte ani za deště či sněžení.Vypouštění thajských luceren je zakázáno v blízkosti letišť a míst s letovým provozem nejméně 1,5 km vzdáleného a 50 km u mezinárodních letišť.Thajské lucerny v celé Evropské unii používáte výhradně na vlastní nebezpečí a plně zodpovídáte za případné škody.Obal i ostatní části nebeské pošty nejsou poživatelné a neskladujte je v blízkosti dětí – hrozí nebezpečí udušením.

lampiony stesti barevne

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení